Rezerwuj online Rezerwuj
Gwarancja najniższej ceny
Rezerwuj

Najpiękniejsze parki i tereny zielone w Poznaniu

 1. Woźna 11 Aparthouse
 2. O Nas
 3. Wydarzenia
 4. Najpiękniejsze parki i tereny zielone w Poznaniu
Kup Voucher
13 października 2020

Weekendowe wypady w nieznane to doskonały sposób na to, aby zobaczyć wiele nowych miejsc, pozwiedzać, spróbować lokalnych przysmaków, a przy okazji odpocząć. Poznań to doskonała baza wypadowa dla wszystkich turystów, którzy chcą te elementy ze sobą połączyć.

Naszych Gości zachęcamy do sprawdzenia lokalnych atrakcji! Mimo tego, że stolica Wielkopolski jest piątym największym pod względem liczby ludności miastem w Polsce, to ma do zaoferowania wiele pięknych miejsc, w których można odpocząć na łonie natury. Poniżej zgromadziliśmy dla Was listę najpiękniejszych parków i terenów zielonych w Poznaniu.

 1. Cytadela

  To miejsce, które z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom terenów zielonych, ale także tym, którzy interesują się historią. Park ma ponad 100 h i został uznany za pomnik historii, podczas spaceru warto zobaczyć Pomnik Bohaterów, Amfiteatr, Rosarium, Dzwon Pokoju i Przyjaźni Między Narodami, a także dwa muzea – Uzbrojenia i Armii Poznań. Wejście do parku znajduje się na ul. Armii Poznań.

 2. Jezioro Maltańskie

  Stanowi doskonałą atrakcję zarówno dla dużych jak i małych, poza plażą i pięknym jeziorem do dyspozycji jest także letni tor saneczkowy, kolejka górska, pole do mini golfa, a także wenecka karuzela dla małych i dużych. Natomiast zimą na Malcie działa stok narciarski, a także szkółki dla dorosłych i dla dzieci, w których można nauczyć się jeździć. Wszystkie atrakcje znajdziecie na ul. Wiankowej 2!

 3. Palmiarnia Poznańska

  Jeśli marzysz o tym, aby chociaż na chwilę przenieść się do egzotycznej dżungli, możesz zrobić to będąc w Poznaniu. W dwunastu pawilonach czeka na Ciebie ponad tysiąc różnych gatunków roślin, a także wiele egzotycznych ryb. Natomiast po wyjściu z tropików koniecznie przespaceruj się po otaczającym Palmiarnię Parku Wilsona. Wszystko znajdziesz na ul. Jana Matejki 18.

 4. Ogród Botaniczny UAM

  To idealne miejsce do odpoczynku i jednoczesnego poszerzenia wiedzy o roślinach. Duży teren zielony pozwala zwiedzającym podziwiać ponad siedem tysięcy gatunków roślin z całego świata. Do dyspozycji gości są zarówno malownicze ścieżki, jak i pawilon, w którym organizowane są warsztaty i spotkania. Wszystko to dzieje się na ul. Dąbrowskiego 165.


Wypoczywając w ApartHouse Woźna II koniecznie odwiedź chociaż jedno z wymienionych miejsc, a przekonasz się, że Poznań to niezwykle malownicze miasto!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij