Rezerwuj online Rezerwuj
Gwarancja najniższej ceny
Rezerwuj

Jak spędzić weekend z dziećmi w Poznaniu

  1. Woźna 11 Aparthouse
  2. O Nas
  3. Wydarzenia
  4. Jak spędzić weekend z dziećmi w Poznaniu
Kup Voucher
10 lipca 2019

Kiedy wyjeżdżamy z dziećmi na urlop lub kilkudniową wycieczkę, wielu z nas zaczyna się głowić – co zrobić, aby nasze pociechy nie nudziły się w te wolne dni? Na szczęście w Poznaniu na brak atrakcji dla najmłodszych nie można narzekać...

Kiedy wyjeżdżamy z dziećmi na urlop lub kilkudniową wycieczkę, wielu z nas zaczyna się głowić – co zrobić, aby nasze pociechy nie nudziły się w te wolne dni? Na szczęście w Poznaniu na brak atrakcji dla najmłodszych nie można narzekać. Pełno tu nie tylko ciekawie zaprojektowanych placów zabaw, ale także interaktywnych i przyjaznych dzieciom muzeów, centrów kultury oraz terenów zielonych.

Jeśli przyjeżdżamy do Poznania latem, w pierwszej kolejności powinniśmy skorzystać z ogromnej ilości pięknych parków, lasów oraz innych obszarów rekreacyjnych. Dzieciaki z pewnością będą doskonale bawić się na Cytadeli – jednym z największych poznańskich parków. Ta 100-hektarowa przestrzeń posiada urokliwe ścieżki oraz drogi przeznaczone do spacerów i wycieczek rowerowych, a także jazdy na hulajnodze czy rolkach. Jest to również doskonałe miejsce na rodzinny piknik.

Dużą frajdę sprawi najmłodszym również pobyt na Malcie – czołowym poznańskim terenie rekreacyjnym, stworzonym wokół Jeziora Maltańskiego. Znajdziecie tam między innymi całoroczny stok narciarski (latem polecamy zjazdy na pontonach), letni tor saneczkowy oraz kolejkę górską Adrenaline. Maltańskie tereny to także fantastyczne Nowe Zoo. Jest to jeden z największych i najnowocześniejszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Można tu spotkać np. słonie afrykańskie, flamingi, lemury oraz tygrysy syberyjskie.

W okresie zimowym oraz jesiennym również szkoda czasu na nudę. Dzieci wtedy warto zabrać do jednego z poznańskich muzeów – my najbardziej polecamy Bramę Poznania ICHOT, wyposażoną w edukacyjną salę zabaw, a także Rogalowe Muzeum Poznania, poświęcone całkowicie słynnym Rogalom Świętomarcińskim. Wizyta w tym przybytku to rozrywka dla całej rodziny – organizowane są specjalne pokazy rogalowe oraz warsztaty, a wszyscy mówią gwarą poznańską.

Jeśli zaś Wasze dzieciaki kochają bajki i oglądanie aktorów na scenie, koniecznie zabierzcie je do poznańskiego Teatru Animacji. Obejrzycie tu wyjątkowe spektakle lalkowe przeznaczone dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Natomiast jeśli macie ochotę na przygodę i rozwiązywanie tajemniczych zagadek, polecamy Tajemniczy Pokój, znajdujący się na Placu Wolności. Znajdziecie tutaj kilka Pokojów Zagadek, gdzie staniecie się na chwilę bohaterami niesamowitej, zapierającej dech w piersiach gry!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij